Yurt Dışı Yaz Okulları

Başak Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz daha fazla bilgi için aşağıdaki iletişim yazısına tıklayarak formu doldurunuz ya da bize direk aşağıdaki e-mail adresimizden mesajınızı gönderiniz

YURT DIŞI YAZ OKULLARI


Yaz Okulu Programlarına katılmak isteyen öğrencilerimizin en büyük avantajları yabancı dil edinme imkanı elde etmelerinin yanı sıra, gidilecek ülkenin dil ve kültürünü bir arada öğrenme fırsatına sahip olmalarıdır. Bunun yanında dil okullarımızın sosyal aktivite programları sayesinde, farklı kültürlerden öğrenciler ile bir arada zaman geçirme şansına sahip olarak, ön görü sahibi olma ve hayata daha geniş çerçeveden bakabilme tecrübesini elde ederler.

Yurt dışı yaz okullarının en iyi avantajlarından bir tanesi okulun bulunduğu ülkenin dil ve kültürünü çocukların bizzat yerinde öğrenme imkanı elde etmeleridir. Yaz okullarında dil eğitiminin yanı sıra, çocukların aktif rol alabilecekleri çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenerek, dil öğrenme programının onlar için eğitici olduğu kadar  eğlenceli de bir hale dönüştürülmesi amaç edinilir. 17 yaş altı katılımcılar gittikleri ülkenin tarihi dokusunu birebir yaşama fırsatı elde ederek, Müzik,Sinema,El Sanatları gibi kültürel programlar  ile Yüzme, Kayak,Tenis, gibi pek çok spor programları arasında tercih yaparak dil ediniminin yanı sıra kültürel ve sosyal açıdan kendilerini geliştirme imkanı bulurlar.

Yaz okullarında dersler genellikle sabahları gerçekleşir, ve öğleden sonraları yukarıda saydığımız sosyal aktiviteler ile çocukların tecrübe kazanmaları ve sosyalleşmeleri amaç edinilir. Hafta sonları ise programa göre şehir gezileri, eğlence parkları turları, barbekü ve mangal partileri gibi etkinlikler yapılır. Avrupa’da, özellikle firmamızın da yer aldığı ülke olan Almanya’da, ilk okul çocukları zorunlu olarak okullarıyla beraber ülke gezileri yaparak, küçük yaşlarda sorumluluk bilinci almaları hedeflenmekte, farklı kültürlerle tanıştırılarak vizyonlarının gelişmesi amaç edinilmektedir. Ülkemizde maalesef böyle bir şans bulamayan çocuklarımız için Yaz Okulu programları çocukların hayatlarında belki de bir defa tecrübe edebilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri ayrıcalıkları olacaktır.Almanya, İngiltere, Fransa,İngiltere, İsviçre,Kanada,İtalya,İspanya, Malta, Amerika ve Avustralya ülkelerde bulunan ve Resmi Temsilcisi olduğumuz Avrupanın en büyük Dil Okulları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hangi Ülke ve Şehirlerde Okullarımız Mevcut ?

 

Almanya Dil Okulu - Hamburg, Berlin, Frankfurt, Münih, Düsseldorf, Köln,

Fransa Dil Okulu - Nice, Paris

İsviçre Dil Okulu - Zürih

İngiltere Dil Okulu - Eastbourne, Brighton, London, Weymouth, Bournemouth

Kanada Dil Okulu - Montreal, Toronto, Vancouver

İtalya Dil Okulu - Floransa

İspanya Dil Okulu - Barselona, Malaga, Madrid

Amerika Dil Okulu - Los Angels, Boston, New York

Malta Dil Okulu - St. Julians, St. Paul’s Bay

  

 

  • Okullarımızın Özellikleri
  • -Tüm Dil Seviyelerinde (A0 – C1)
  • -7-17 yaş ve 18 yaş üstü öğrencilere uygun 2 ayrı Gruplarda
  • -En Az 25 Yıllık Deneyimli Okullar
  • -5 arı Deneyimli Dil Okulu+ 52 Dünya şehri + 8 Dil Seçeneği
  • -Kaliteli ve Tecrübeli Avrupa Çapında Okullar
  • -Okula Yakın Yurt ve Aile Yanı Konaklama İmkanı

 

 

Resmi Temsilcileri Olduğumuz Dil Okullarımız

 

İnlingua Dil Okulu                inlingua dil okulu

sprachcaffe Plus Dil Okulu       sprachcaffe dil okulu

DID Institute Dil Okulu           Did institute Dil Okulu

GLS Berlin Dil okulu               German language School Berlin

Go Academy Dil Okulu              Go Academy dil okuluYurt Dışı Yaz Okulları hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Konaklama Hakkında

Yaz Okulu Programına kayıt olan öğrenciler için 2 adet Konaklama Seçeneği mevcut olup, bunlardan bir tanesi Dil Okulu tarafından özenle seçilmiş Aile yanı konaklama, diğeri ise Yurt Konaklamasıdır. Öğrenciler Yaş gruplarına göre Aile yanına ya da isteğiniz doğrultusunda Yurtlara yerleştirilmekte olup, Okul temsilcileri tarafından sürekli kontrol altında tutulmaktadırlar. Aile yanı konaklamada öğrenciler gittikleri ülkenin dilini konuşan ve kültürüne sahip aile yanında kalarak eşsiz bir tecrübe yaşarlar, kalacakları ortam ve aile özenle seçilmiş olup, aileler kariyer sahibi kültürlü ve eğitim seviyesi üst düzey insanlardan seçilir. Genelde beraber kahvaltı ve akşam yemeği yenmektedir, öğle yemekleri ise okulda yenebilmektedir, aileler her şeyin dört dörtlük olmasına özen göstermektedirler, çocuklarla iletişimleri de büyük ölçüde bu yöndedir. Her hangi bir sorun veya problemde okul temsilcileri tarafından uyarılma ve hatta bir daha okul ile beraber çalışma haklarını kaybetme durumu oluşabileceği için, her konuda öğrencilere özveri ve içtenlikle yaklaşmaktadırlar.

Yurt konaklaması da aynı aile yanı konaklamada olduğu gibi gidilen dil okuluna ait olup, resmi öğrenci Yurtlarıdır. Devlet tarafından denetim altında tutulmaktadırlar. Yurt yemekleri özenle hazırlanmakta olup, avrupa ve dünya standartlarına uygun denetimleri yapılmaktadır. Yurt konaklamalarında oda tipi sizin isteğinize bağlı değişebilmekte olup, tek kişilik, 2 kişilik ve 4 kişilik odalar mevcuttur.

 

Öğrenciler Yaz Okulu Programlarına katılmaları durumunda  yanlarına ne almalıdırlar?

Yaz Okulu Programları şehir gezileri, doğa yürüyüşleri,sosyal ve sportif faaliyetler içerdiğinden dolayı, çocukların yanlarına rahat bir spor ayakkabısı, sportif kıyafetleri ve destekli sırt çantası almalarını tavsiye etmekteyiz.

 

Gidilen Ülkede Çocuklarımız Karşılanıyorlar mı ?

Yaz Okulu programları dahilinde öğrenciler ve aileleri Uçak seyahatleri öncesi kurumumuz tarafından detaylı bilgilendirilmektedirler, Yolculuk öncesi Dil Okulu ile ilgili tüm gerekli telefon ve adres bilgileri tarafınıza iletilmektedir. Bizim de zaten Yurt Dışında Bulunmamız sayesinde çocuklarınız ile ilgili her türlü gelişme ve durumu yakından takip ederek sizlerin bu konudaki endişelerinizi gidermekteyiz. Seyahat sonrası öğrenciler indikleri ülkede Okul temsilcileri tarafından karşılanarak güvenli bir şekilde Okullarına yerleştirilmektedirler.

 

Cep Harçlığı Hakkında

Yaz Okulu programları genel olarak tüm sosyal aktivite ve gezileri içlerinde barındırarak sizlerden ekstra ücret ödemenizi istemezler. Gezi ve Aktiviteler dışında çocukların kendi kişisel gereksinim ve harcamaları için yanlarında bir miktar cep harçlığı getirmeleri tavsiye edilir. Bu miktar kişiden kişiye değişse de haftalık en az 60€ veya 80$ cep harçlığı yanınıza almanızı tavsiye etmekteyiz.

 

Program Bitiminde Öğrenciler Türkiye’ye Nasıl Dönmektedirler?

Yurt Dışı Yaz Okulu sona eren öğrenciler Yurt Dışı Dil Okulu temsilcileri tarafından havaalanına getirilip uçaklarına bindirilirler , sizlere de bu konuda detaylı bilgilendirme program bitiminde yapılarak öğrencilerin tarafınızdan karşılanması ile ilgili bilgilendirme yapılır.