Almanya'da Yuksek Lisans

Başak Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz daha fazla bilgi için aşağıdaki iletişim yazısına tıklayarak formu doldurunuz ya da bize direk aşağıdaki e-mail adresimizden mesajınızı gönderiniz

ALMANYA’DA YÜKSEK LİSANS

 

Almanya’da yüksek lisans programlarına lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra başvuru yapma hakkınız vardır. Genel olarak Almanya’da Yüksek Lisans 3 ve ya 4 dönem sürmekte olup bölümden bölüme ve Üniversiteden Üniversiteye göre değişmektedir.

Almanya’da genel itibari ile yüksek lisans okumak isteyen öğrencilerin ortalamaları Alman puan sistemine göre 2,5 olmalıdır, bu da Türk puan sisteminde yaklaşık 3 ve üzeri bir lisans ortalamasına tekabül etmektedir. Ortalamanın yanı sıra yüksek lisans başvurularında staj ve ya dil sertifikalarınızın olması sizlere bir çok üniversitenin yolunu açabilmektedir. Almanya’da Lisans eğitiminde olduğu gibi Yüksek Lisans eğitimi için de herhangi bir ücret ödenmemektedir. Lisans ve ya Yüksek lisans eğitiminiz sırasında Almanya’da çalışma izni de elde ederek masraflarınızı kendi başınıza finanse edebilme şansı yakalarsınız.

Almanya’da bulunan Danışmanlığımız aracılığı ile Yüksek Lisans işlemlerinizi profesyonel ellere bırakarak sizler de Alman Üniversitelerinde kendinize yer edinebilirsiniz. Bugüne kadar neredeyse bütün Alman Üniversitelerine öğrenci yerleştirmiş olmanın gururu ile ve en uygun fiyat garantisi ile hizmet vermekteyiz.

 

 

Almanya’da Yüksek Lisans ile ilgili ÜCRETSİZ detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz