Almanya'da Lisans Eğitimi

Başak Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz daha fazla bilgi için aşağıdaki iletişim yazısına tıklayarak formu doldurunuz ya da bize direk aşağıdaki e-mail adresimizden mesajınızı gönderiniz

ALMANYA’DA LİSANS OKUMAK

 

Almanya’da lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin bu konuda adımlarını atmadan önce hangi bölümü ve hangi üniversiteyi istediklerine karar vererek başlamaları en doğrusudur. Alman eğitim sisteminin Türkiye’den farklı olması sebebi ile Almanya’da okumak isteyenlerin belli sayıda ve ya belli başlı üniversitelere başvuru yapma zorunluluklarının olmadıklarını bilmeleri gerekir. Almanya’da eğitim görmek isteyen öğrenciler istedikleri sayıda üniversite başvurusu yapma haklarını ellerinde tutmaktadırlar. Ancak Alman Üniversitelerinin her birinin kabul şartları birbirlerinden farklıdır, bu sebeple Üniversitelere ayrı ayrı başvuru yapmak gerekmektedir. Aynı Üniversitenin birden fazla bölümüne başvuru dahi yapılabilir. Ancak buradaki kriter Almanya’da okumak istediğiniz bölümün aynısına ve ya benzerine Türkiye’de 4 yıllık yerleşmiş olmanız gerektiğidir. Bunun yanı sıra Lisans için lise diploma notunuza ve ÖSYM’den aldığınız puana da bakılarak değerlendirme yapıldığını bilmelisiniz.

Almanya, Dünya’da  İngiltere, ABD ve Kanada’dan sonra yabancı öğrencilerin en fazla tercih ettiği ülkedir. Eğitim sistemindeki kalite ve dünyanın en iyi 100 Üniversiteleri arasında 8 Adet Alman Üniversitesinin yer alması bunda en önemli etkenlerden bir tanesidir.Almanya’da Eğitim dili Almanca’dır, ancak bazı bölümler tercihe göre İngilizce de okunabilmektedirler.

Yabancı öğrencilerin Almanya’da Üniversite okuma hakkı elde edebilmeleri için geçmeleri gereken bir sınav vardır, Bu sınavın adı TestDaf’tır. Sınav hakkında detaylı bilgiye Sitemizde yer alan TestDaf Hakkında isimli makalemizden ulaşabilirsiniz.

 

 

Almanya’da bulunan Danışmanlığımız aracılığı ile Lisans işlemlerinizi profesyonel ellere bırakarak sizler de Alman Üniversitelerinde kendinize yer edinebilirsiniz. Bugüne kadar neredeyse bütün Alman Üniversitelerine öğrenci yerleştirmiş olmanın gururu ile ve en uygun fiyat garantisi ile hizmet vermekteyiz.

 

 

Almanya’da Üniversite Lisans eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgileri ÜCRETSİZ olarak edinmek için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.