Almanya'da Lisans Eğitimi

Başak Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz daha fazla bilgi için aşağıdaki iletişim yazısına tıklayarak formu doldurunuz ya da bize direk aşağıdaki e-mail adresimizden mesajınızı gönderiniz

ALMANYA’DA LİSANS OKUMAK

 

Almanya’da lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin bu konuda adımlarını atmadan önce hangi bölümü ve hangi üniversiteyi istediklerine karar vererek başlamaları en doğrusudur. Alman eğitim sisteminin Türkiye’den farklı olması sebebi ile Almanya’da okumak isteyenlerin belli sayıda ve ya belli başlı üniversitelere başvuru yapma zorunluluklarının olmadıklarını bilmeleri gerekir. Almanya’da eğitim görmek isteyen öğrenciler istedikleri sayıda üniversite başvurusu yapma haklarını ellerinde tutmaktadırlar. Ancak Alman Üniversitelerinin her birinin kabul şartları birbirlerinden farklıdır, bu sebeple Üniversitelere ayrı ayrı başvuru yapmak gerekmektedir. Aynı Üniversitenin birden fazla bölümüne başvuru dahi yapılabilir. Ancak buradaki kriter Almanya’da okumak istediğiniz bölümün aynısına ve ya benzerine Türkiye’de 4 yıllık yerleşmiş olmanız gerektiğidir. Bunun yanı sıra Lisans için lise diploma notunuza ve ÖSYM’den aldığınız puana da bakılarak değerlendirme yapıldığını bilmelisiniz.

Almanya, Dünya’da  İngiltere, ABD ve Kanada’dan sonra yabancı öğrencilerin en fazla tercih ettiği ülkedir. Eğitim sistemindeki kalite ve dünyanın en iyi 100 Üniversiteleri arasında 8 Adet Alman Üniversitesinin yer alması bunda en önemli etkenlerden bir tanesidir.Almanya’da Eğitim dili Almanca’dır, ancak bazı bölümler tercihe göre İngilizce de okunabilmektedirler.

Yabancı öğrencilerin Almanya’da Üniversite okuma hakkı elde edebilmeleri için geçmeleri gereken bir sınav vardır, Bu sınavın adı TestDaf’tır. Sınav hakkında detaylı bilgiye Sitemizde yer alan TestDaf Hakkında isimli makalemizden ulaşabilirsiniz.

 

 

Almanya’da bulunan Danışmanlığımız aracılığı ile Lisans işlemlerinizi profesyonel ellere bırakarak sizler de Alman Üniversitelerinde kendinize yer edinebilirsiniz. Bugüne kadar neredeyse bütün Alman Üniversitelerine öğrenci yerleştirmiş olmanın gururu ile ve en uygun fiyat garantisi ile hizmet vermekteyiz.

 

 

Almanya’da Üniversite Lisans eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgileri ÜCRETSİZ olarak edinmek için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

 

Başak Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Mı, Yoksa Türkiye’deki Danışmanlık Firmaları Mı ?

Bu soruya cevap verirken kendimizi överek bizi bu ve şu sebepten tercih edin demek yerine öncelikle neden Türkiye’de faaliyet gösteren firmaları tercih etmemelisiz konusuna değinmek isteriz. Bu konuda kendinize aşağıda yer alan soruları sormanızı ve cevap aramanızı tavsiye ederiz.

Bizi neden seçmelisiniz sorusuna ise bizler değil, kendilerinden izin alarak sizler ile birebir görüşme yaptırdığımız yüzlerce memnun öğrenciler cevap verecektir. Danışmanlığı direkt Almanya’da bulunan bir kurumdan mı yoksa Türkiye’den mi almak faydalı olur ?

*Türkiye’de var olan kurumlar Dil okulları ve ya Üniversiteler ile ingilizce yazışarak Danışmanlık vermekte olduğundan her sorduğum sorunun cevabını alabilmek için günlerce beklemem bana zaman ve para kaybettir mi ?

*Türkiye’den Danışmanlık aldım fakat şimdi Almanya’dayım, Almanya’da her hangi bir sorun yaşadığımda Türkiye’de ki kurum bana nasıl yardımcı olabilecek ?

*Türkiye’de hizmet veren kurum ezberlediği bilgileri her gelen öğrenciye aynı şekil ve doğrultuda vererek binlerce TL danışmanlık ücreti talep edip işi ticarete dökmüş durumda iken (istisnalar mutlaka vardır), ödediğim ücret karşısında aldığım hizmete güvenim tam olabilecek mi ?

*Almanya’da Yabancılar Şubesinde, Yurtta, Üniversitede ve ya ve hatta bir Alman Bankasında herhangi  bir sorun ile karşılaşmam durumunda Başak Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Almanya ile ilgili yasa ve prosedürleri, yapmam gerekenleri bana bizzat anlatabilirken, Türkiye’den bir kurum ile anlaşmış olsam aynı hizmet ve donanımlı bilgiye sahip olabilecek miyim ?

*Almanya ile ilgili bir konuda danışmanlığı Türkiye’de bulunan danışmanlık firmalarından almak mantıklı mı? Mantıklı ise İngiltere ile ilgili bir danışmanlığı da o halde İtalya’da bulunan bir kurumdan talep ettiğini belirten bir öğrenciyi tuhaf karşılar mısınız ?

*Türkiye’de bulunan kurum Dil Okulu kaydı yapılana kadar ya da Üniversite kaydı yapılıp Almanya’ya gidene kadar Danışmanlık verirken, asıl Danışmanlık faaliyetlerinin Almanya’da başlayacağını, asıl orada bir yol gösterici kuruma ihtiyaç olacağını anlamakta geç mi kalmış olacağım ?