Almanya'da Dil Kursu

Başak Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz daha fazla bilgi için aşağıdaki iletişim yazısına tıklayarak formu doldurunuz ya da bize direk aşağıdaki e-mail adresimizden mesajınızı gönderiniz

ALMANYA’DA DİL KURSU HAKKINDA

 

Almanya’da Dil Okulu aracılığı ile dil eğitimi almak isteyen kişilerin yanı sıra; Üniversite bazında Almanca bilgisi ve sertifikası edinmek zorunda olan öğrencilerimize sunduğumuz hizmette, öğrencilerimizin en iyi şekilde Üniversite seviyesinde dil eğitimi almalarına danışmanlık ediyoruz. Bilindiği üzere Almanya’da Üniversite okumak için belirli seviyede Almanca Sertifikası sunmak gerekmektedir, Bu sertifika ve Almanca seviyesine göre öğrenciler şartlarını taşıdıkları Üniversitelere başvuru yapabilmektedirler, ve şartlı kabul elde edebilmektedirler. Ancak adından da anlaşılacağı gibi Üniversiteler bu kabulü tek bir şart ile vermektedirler, O da Dil şartıdır.

Üniversiteler Şartlı kabul verirken aslında bu kabul belgesinin açılımı  ‘’ Başvuru sahibi olan öğrencinin tüm belgelerini bu dönem için uygun gördük ancak Almanya’da okuyabilmesi için gerekli olan Dil sınav sertifikası yani TestDaf sınavını geçtiğini gösterir dil belgesi eksiktir, Bahsi geçen belgeyi Bir sonraki döneme kadar Üniversitemize sunması şartı ile Başvuru sahibine Kabul vermekteyiz’’.

İşte Şartlı kabulün anlamı açılımı aslında budur, bu durumda öğrenci Almanya’da ya Üniversitenin kendi Dil kursuna ya da Özel belirli şartları taşıyan Dil kurslarına kayıt yaparak TestDaf sınavına yönelik bir Almanca Dil Kursu görmek zorundadır. Bu belge olmadan vize alması imkansızdır. Böyle önemli bir kaydı sizin için Almanya’dan direkt yapmaktayız, ve Üniversite kabulünüze paralel olarak Dil Kursu kaydınızı sağlayıp vize almanızda gerekli olan bir belgeyi sizlere sunarak Almanya’da Üniversite hayallerinize bir adım daha yaklaşmanıza yardımcı olmaktayız.