Almanca Motivasyon Yazısı

Başak Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz daha fazla bilgi için aşağıdaki iletişim yazısına tıklayarak formu doldurunuz ya da bize direk aşağıdaki e-mail adresimizden mesajınızı gönderiniz

KONSOLOSLUK ALMANCA MOTİVASYON YAZISI

 

İster Dil Okulu Vizesi olsun ister Öğrenim Vizesi olsun Almanya Vize başvurunuzda Konsolosluğu vize alma konusunda ikna için en önemli belgelerden bir tanesidir. Motivasyon yazınızın içeriği öyle detaylı olmalıdır ki yaklaşık 2 sayfaya yakın uzun bir mektup şeklinde olmasından dolayı Türkçe Niyet Mektubu olarak ta telaffuz edilebilmektedir.

Vize reddi alan öğrencilerin büyük bir kısmına ret karar gerekçesi olarak aynı yazı gelmektedir. Bu yazıda öğrencinin vize talebinin reddedildiği bunun sebebi olarak da ‘Almanya’da okumak için gerekli Motivasyona sahip olmadığı anlaşılmıştır’ yazmaktadır. Yani bu yazı öyle önemlidir ki konsolosluk Motivasyon Yazınızı beğenmeyerek ret verebilmektedir.

Böylesi önemli bir işlemde Profesyonel Yazarlarımız sizlerden edindikleri bilgiler doğrultusunda eğitim amacınıza yönelik Almanca yazılmış 2 sayfaya yakın bir yazı oluşturarak sizlerin Bu konuda herhangi bir sorunla karşılaşmamanızı amaç edinmektedir.

Not: Bir çok öğrencimiz yazdığımız Motivasyon Yazıları ile ilgili konsolosluk başvurusunda övgü ve beğeni aldıklarını bizzat dile getirmişlerdir!)

 

Referans istemekten lütfen çekinmeyiniz ! Yüzlerce Memnun öğrencimiz sizlere hakkımızda görüş bildirmekten çekinmeyeceklerdir!