Bloke Hesap

Başak Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz daha fazla bilgi için aşağıdaki iletişim yazısına tıklayarak formu doldurunuz ya da bize direk aşağıdaki e-mail adresimizden mesajınızı gönderiniz

BLOKE HESAP

 

Eğer Ulusal vize başvurusu yapacaksanız, Almanya’da ki geçim giderlerinizi Alman Konsolosluğuna 2 seçenekten biri ile belgelemek zorundasınızdır. Bunlardan biri Almanya’da bir tanıdığınızın size kefil olması, diğeri ise bir alman bankasında adınıza bloke hesap açmanızdır. Almanya’da Bloke hesap açarken, açacağınız yıl için Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından belirlenen aylık en az geçim gideri baz alınarak bunu 1 yıllık teminat olarak bankanızda göstermeniz gerekmektedir. Bu işlem vize almanız için şart koşulan bir işlemdir, ve 2017 yılı için aylık belirlenen rakam 720 €’ dur, bir yıl için toplam 8640€ teminat tutarıdır.

Böylesi önemli bir işlemde size hesap açma konusunda ihtiyacınız olan her türlü belge ve evrakları sunarak, yapmanız gerekenleri tek tek açıklıyoruz, gerekirse banka ile yazışmalarınızı yürütüp hesabınızın doğru şekilde açılmasına rehberlik ediyoruz. Bunun dışında hesabınız açıldıktan sonra Vize başvurunuzda teslim etmeniz gereken banka tarafından vize bölümüne yazılmış belgenin doğru şekilde yazılıp yazılmadığını kontrol ederek Vize de belge içeriği konusunda sorun yaşamamanızı amaç ediniyoruz.